O nás

Pečovatelská služba v Ledči nad Sázavou vznikla v roce 1975 a pečovatelky pracovaly pouze v terénu. V roce 1989 byl otevřen první Dům s pečovatelskou službou v Ledči, ve kterém bylo 24 bytových jednotek. Později byla přistavěna druhá budova s 10 jednopokojovými a 9 dvoupokojovými byty. Třetí budova pečovatelské služby má 22 jednopokojových bytů a 3 dvoupokojové. Od ledna roku 2016 převzala uživatele  a zaměstnance Terénní pečovatelské služby Ledečsko, z.ú. a rozšířila tak svou působnost do okolních obcí.

Pečovatelská služba je organizačně zařazena do struktury Městského úřadu Ledeč nad Sázavou. Pečovatelská služba Ledeč nad Sázavou sídlí na adrese 5. května 473, Ledeč nad Sázavou, kde jsou poskytovány ambulantní služby a kde je zázemí pracovníků pečovatelské služby. Statutárním zástupcem Pečovatelské služby Ledeč nad Sázavou je starosta města.

Pečovatelská služba je poskytována v pracovní dny, tj. v pondělí až pátek od 6.30 do 20.00 hod. a v sobotu a neděli a o státních svátcích od 7.00 do 12.00, dle potřeb uživatelů. V mimořádných případech lze po domluvě zajistit službu i mimo provozní dobu pečovatelské služby.

Pečovatelská služba je poskytována ve středisku osobní hygieny, v domácnostech uživatelů a v bytech zvláštního určení.

Asi každý člověk chce trávit své stáří tam, kde se cítí nejlépe – doma. Při výběru služeb tak preferuje služby, které jsou mu poskytnuty v domácím prostředí. Proto zajišťujeme i péči o osoby s vyšším stupněm závislosti v součinnosti s rodinou a ostatními druhy sociálních (např. Denní stacionář) a zdravotních služeb (např. Domácí péče).